Zakochaj się w Ojcowie i okolicy

Zakochaj się w Ojcowie i okolicy

Decydując się na nocleg w Ojcowie, musisz przygotować się na aktywny urlop, ponieważ również w okolicy tej pięknej turystycznej miejscowości, czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji. Są to między innymi zabytki i parki znajdujące się w bliskim sąsiedztwie Ojcowa, do których możesz dotrzeć na piechotę lub rowerem. Warto wspomnieć również o tym, że ta niewielka miejscowość znajduje się na Małopolskiej Trasie UNESCO, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla turystów. Szlak ten jest dość długi, ponieważ trasa samochodem liczy aż 320 kilometrów, jednak nie musisz zwiedzać wszystkich miejsc w czasie jednego urlopu.

Mieszkańcy Ojcowa gwarantują, że w krajobrazach okolicy można się zakochać od pierwszego wejrzenia, dlatego, jeśli przyjedziesz tu raz, będziesz wracał w każdy wolny weekend. Będzie więc okazja, by w dłuższym okresie czasu zwiedzić wszystkie miejsca z Małopolskiej Trasy. Wybierając zakwaterowanie w bazie noclegowej Ojcowa będziesz miał blisko do oddalonego o 27 kilometrów Krakowa. O zabytkach tego niezwykłego miasta można by napisać książkę, jednak nie możesz sobie odmówić zobaczenia najbardziej atrakcyjnych miejsc takich jak Wawel czy okolice Rynku Głównego. Z Ojcowa niedaleko jest również do kopalni Soli w Wieliczce, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jako ciekawostkę warto dodać, że miejsce to odwiedzane jest każdego roku przez ponad 1,5 miliona turystów, co jest dowodem na niezwykłą popularność tego miejsca.

W samym Ojcowie czeka na Ciebie także sporo atrakcji, dzięki którym będziesz miał okazję obcować z piękną przyrodą, a przy okazji dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca. Na uwagę zasługuje też Zamek Pieskowa Skała, który jest oddalony o 4,5 kilometra od centrum Ojcowa. W zamku znajduje się między innymi muzeum, które jest oddziałem krakowskiego Muzeum na Wawelu. Dzięki temu, mnóstwo wystaw zarówno tych czasowych, jak i stałych stanowi niesamowitą atrakcję dla turystów. Jeśli natomiast mowa o zamkach, kolejnym punktem wartym zobaczenia powinien być Zamek w Ojcowie, a właściwie zachowane ruiny wraz z wieżą i bramą. Mimo to, warto go zwiedzić wraz z przewodnikiem, który z pewnością opowie wiele legend i historii związanych Kazimierzem Wielkim i Władysławem Łokietkiem.

Jak widać Ojców to miejsce szczególne, warte polecenia tym, którzy potrafią docenić piękno przyrody, a jednocześnie fascynuje ich historia Polski. Noclegi w Ojcowie dają możliwość bycia blisko miejsc, które dawno temu miały szczególne znaczenie dla naszego kraju.


2 thoughts on “Zakochaj się w Ojcowie i okolicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>