Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

Prastara stolica naszego kraju – Kraków – miasto w Polsce, które inspiruje, jak żadne inne. To tutaj rozwinęło się mnóstwo artystów – pisarzy, malarzy, poetów, aktorów. Przykładem takiej kuźni talentów może być Piwnica pod Baranami. Miejsce powstało w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym szóstym roku i stało się kultowym na mapie Krakowa. Atmosfera tego miasta tworzy się za pośrednictwem studentów, którzy przybywają tutaj z całego świata – są niezwykle otwarci na nowości, a także wprowadzają nowe elementy do życia w mieście Kraka.

Decydując się na wycieczkę do Krakowa, najważniejszym jej punktem musi być zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego. To jedno z najpiękniej położonych siedzib królewskich w Polsce. Dla turystów udostępnione zostały do oglądania reprezentacyjne komnaty królewskie, apartamenty prywatne, skarbiec koronny, a także zbrojownia i wystawa „Sztuka Wschodu”. Rozświetlona ulica Grodzka prowadząca na Wawel z pewnością również was zachwyci. Po tej części warto przejść na rynek, zapoznać się z jego przepięknymi uliczkami, zabytkowymi kamienicami.

Należy pamiętać, że Kraków to nie tylko historia i dziedzictwo. To także idealne miejsce na zabawę i imprezy. Na każdym rogu można znaleźć pub lub klub, w którym będzie można bawić się do białego rana. Oferta jest bardzo szeroka, znajdziecie tutaj każdy rodzaj muzyki. Perspektywa całonocnej zabawy zmusza do zarezerwowania noclegu w Krakowie, co również nie stanowi problemu. Możecie przenocować w luksusowym hotelu, na przykład Matejko przy placu Jana Matejki lub w hostelach, gdzie miejsce kosztuje około trzydziestu złotych (lista miejsc noclegowych – ). Możecie również poszukać miejsca w akademikach. Turystycznie Kraków to miejsce dla każdego. Nie ma nad czym się zastanawiać, polecamy bazę noclegową, kluby, a przede wszystkim ludzi, których tutaj spotkacie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>