Wakacje w Jastarni

Wakacje w Jastarni

Wakacje nad Morzem Bałtyckim są tym, co lubi prawdopodobnie każdy.

Dokąd warto się wybrać?

Możliwości jest wiele, warto odwiedzić Półwysep Helski – jedyne takie miejsce w Polsce. W jego centralnej części leży Jastarnia, która co roku urzeka wiele osób, nie tylko tym, że gwarantuje dostęp do morza i spokojniejszej zatoki ale także mnóstwem malowniczych uliczek, którymi goszcząc w tej miejscowości warto pochodzić, by poczuć klimat tego miejsca.

Co zobaczyć będąc w Jastarni?

Jednym z miejsc ściśle związanym z historią tej nadmorskiej miejscowości jest kapliczka ku czci świętej Rozalii. Mieszkańcy postawili ją w I połowie XIX wieku w podzięce za wysłuchanie modłów właśnie do św. Rozalii składanych w czasie trwania epidemii dżumy (początek XVIII w.). Mieszkańcy Jastarni rzeczywiście nie ucierpieli w czasie jej trwania, sto lat później, powstała kapliczka.

Ważnym miejscem jest również port morski, z którego odpływają kutry oraz statki żeglugi przybrzeżnej. Turyści chętnie tu przychodzą, ponieważ jest to miejsce, w którym można z bliska się przyjrzeć kutrom rybackim oraz profesjonalnemu sprzętowi.

Ciekawym miejscem jest także Latarnia Morska, która mimo, że nie jest udostępniona do zwiedzania – jest chętnie odwiedzana przez przebywających w Jastarni wczasowiczów. To najniższa latarnia morska w całej Polsce, mierzy bowiem tylko nieco ponad 13 m.

Gdzie warto się wybrać?

Poza plażami, które odwiedzi z pewnością każdy turysta warto wybrać się na przejażdżkę tramwajem wodnym. Dzięki niemu można dostać się do oddalonej Gdyni w zaledwie 70 minut. Można odbyć jednodniową wycieczkę po tej części Trójmiasta nie tylko nie tracąc dużej ilości czasu na dojazd na miejsce ale również odbywając ciekawy rejs po zatoce. Warto zdecydować się na podróż tym nietypowym środkiem transportu.

Baza noclegowa Jastarni

Wyjeżdżając na wakacje na Półwysep Helski trzeba pamiętać o tym, że to popularne miejsce wśród turystów. Konieczne jest rezerwowanie noclegów dla ciebie i twoich bliskich w Jastarni już kilka tygodni przed wyjazdem na wakacje. Na czas urlopu w miejscowości można zatrzymać się w hotelu, pensjonacie czy domu wczasowym – wybór zależy od indywidualnych upodobań. Ceny zaczynają się już od około 25-30 złotych za jedną noc.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>