Uzdrowisko Kudowa-Zdrój

Uzdrowisko Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój jest niewielką miejscowością turystyczną zlokalizowaną w zachodniej Polsce, nieopodal granicy polsko – czeskiej. Miejscowość ta, znana jest głównie w całej Polsce przede wszystkim jako jeden z głównych ośrodków uzdrowiskowych w naszym kraju. Jest to również doskonała baza noclegowa dla amatorów pieszych wędrówek po górskim terenie. To właśnie bliskość pasm górskich, czyste powietrze oraz unikalny mikroklimat sprawiają, że do Kudowy co roku zjeżdżają całe rzesze turystów. Jeżeli wybierasz się na wczasy do Kudowa, to zarezerwuj wcześniej nocleg. W szczycie sezonu turystycznego będziesz miał bowiem problem ze znalezieniem wolnego pokoju na miejscu. Niekiedy przy dworcu stoją właściciele kwater prywatnych z tabliczkami “noclegi Kudowa – Zdrój”, jednak jak głosi stare, polskie przysłowie – przezorny zawsze ubezpieczony i lepiej zadbać wcześniej o odpowiednią kwaterę. Unikniemy dzięki temu kilkugodzinnych poszukiwań i będziemy mieć pewność, że wybrany nocleg spełnia nasze oczekiwania.

W uznaniu bogatej oferty sanatoryjnej, do Kudowy co roku przybywają kuracjusze z całej Polski. Najwięcej na pobycie na turnusie uzdrowiskowym zyskają osoby, które na co dzień cierpią na dolegliwości ze strony układu krążenia, oddechowego oraz pokarmowego. Również kuracjusze, którzy mają problem z układem nerwowym mogą liczyć na podreperowanie stanu zdrowia. Główne obiekty uzdrowiskowe Kudowy znajdują się w Parku Zdrojowym, który położony jest nieopodal Góry Parkowej. Można tam podziwiać również unikatowy budynek starego sanatorium. Posiada on ciekawą architekturę i przykuwa uwagę przechodnia łamanym dachem – jest to cecha charakterystyczna dawnej zabudowy na śląsku. Po drugiej stronie ulicy zlokalizowana jest największa w Kudowie pijalnia wód mineralnych. Wodę o właściwościach leczniczych pozyskuje się tu z trzech źródełek. Po skorzystaniu z oferty pijalni wód mineralnych kuracjusze mogą udać się na relaksujący spacer po pobliskim parku okalającym budynek pijalni. Znajdują się w nim kilkusetletnie drzewa oraz krzewy różnych gatunków (w sumie jest to blisko 300 okazów), które w upalne dni stanowią doskonałą osłonę przed żarem lejącym się z nieba. Jednak Kudowa – Zdrój to nie tylko miejscowość uzdrowiskowa, ale również atrakcyjna turystycznie okolica. Jeżeli nie masz jeszcze planów na spędzenie najbliższego urlopu, to z całą pewnością powinieneś tu przyjechać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>