Solina – ucieczka od problemów i szarej codzienności

Solina – ucieczka od problemów i szarej codzienności

Solina jest miejscowością leżącą na południu Polski w województwie podkarpackim, powiecie leskim i gminie o tej samej nazwie. Wieś ta leżała niegdyś na dnie zbiornika, jednak potem została przeniesiona w okolice zapory.

Wioska ta słynie ze swoich pięknych terenów oraz faktu posiadania bardzo dużego jeziora – Zalewu Solina. Zbiornik ów miał powstać już przed II wojną światową i był odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz zamiarem zmienienia tego terenu w bardzo popularny kurort wypoczynkowy. Budowę Zalewu Solińskiego niestety przerwał wybuch wojny, jednak zaraz po jej zakończeniu wrócono do tego planu i dzięki temu obecnie możemy przyjeżdżać w te przepiękne tereny, dające nam gwarancję przyjemnego spędzenia urlopu.

Nie da się jednak relaksować i korzystać z atrakcji turystycznych Soliny bez możliwości komfortowego wyspania się. W chwili obecnej nie musimy się przejmować, że nie starczy dla nas miejsca, jednak zawsze warto zabukować w Internecie hostel, czy też pokój w pensjonacie, aby mieć pewność zakwaterowania. Koszt noclegu w Solinie jest jednym z najtańszych w kraju i może wynosić już od 20 zł za dobę. Standard jaki oferują nam tutejsze ośrodki wczasowe jest bardzo dobry, dlatego też podczas wynajmowania nie musimy się martwić że będziemy mieszkać w jakieś norze.

Solina jest miejscowością, w której na pewno nie będziemy się nudzić, ponieważ oferuje nam ona takie atrakcje jak żegluga po Zalewie Solińskim, czy też relaksująca wycieczka piesza ścieżkami turystycznymi, podczas której będziemy pod wrażeniem wspaniałych, naturalnych terenów.

Liczba mieszkańców nie przekracza 200, jednak każdego lata zjeżdżają się tutaj tysiące urlopowiczów, aby podziwiać te urokliwe okolice i zapomnieć o stresującej codzienności oraz miejskim zgiełku.

Główną rozrywką w tej miejscowości jest żegluga, jednak jeżeli oczekujemy czegoś więcej od naszych wakacji możemy wynająć rower wodny i udać się do takiego miejsca jak Polańczyk, który może już zaoferować nam coś więcej niż samo żeglowanie. Dzięki możliwościom jakie daje nam cały Zalew Soliński mamy szanse na spędzenie naprawdę udanych wakacji, które pozwolą nam odprężyć się przed powrotem do pracy, a przede wszystkim dobrze się bawić.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>