Serce Kaszub – Puck

Serce Kaszub – Puck

Województwo pomorskie może się poszczycić wieloma wspaniałymi miejscowościami. Większość z nich ma charakter turystyczny, dlatego idealnie nadają się na urlop czy spontaniczny weekend. Do takich polecanych miejscowości, z pewnością należy Puck. Jego dogodna lokalizacja jest jego największym atutem. Miejscowość ta leży bezpośrednio nad Zatoką Pucką, a z tym wiąże się wiele atrakcji dla turystów. Jeśli ktoś kocha wodę, lubi zażywać kąpieli w każdej postaci, to to miejsce z pewnością go usatysfakcjonuje. W Pucku można spędzić urlop aktywnie lub też na głębokim lenistwie i wypoczynku. Ci co cenią sobie spokój i relaks, z pewnością docenią czystą i zadbaną plażę strzeżoną z kąpieliskiem. W sezonie letnim mogą oni spędzić nawet cały dzień na leżaczku czy na kocyku rozłożonym na długim molo nad Zatoką.

Dla tych zaś co cenią sobie przede wszystkim aktywny wypoczynek, idealną propozycją będzie możliwość popływania żaglówką czy własnym jachtem. Z pewnością docenią też oni windsurfing i emocje, które wzbudza. W Zatoce Puckiej można też odwiedzić Port Rybacki, zapoznać się z jego historią albo udać się w rejs statkiem wycieczkowym. Aby urlop przebiegał spokojnie, warto zawczasu postarać się o spanie w Pucku na miejscu. Wybór w tej kwestii jest bardzo duży, w zależności od tego, kto ma jakie oczekiwania. Ciekawą propozycją są domki letniskowe, których najwięcej można znaleźć nad samą Zatoką.

Domki te są drewniane, bądź murowane i mają charakter całoroczny. Są one wygodne i dosyć tanie, jeśli zamieszkuje się je w kilka osób. Inną propozycją, którą oferuje baza noclegowa tej miejscowości, są pola namiotowe i kempingowe. W takich miejscach płaci się tylko za miejsce postojowe, a nocuje się we własnym namiocie albo przyczepie kempingowej. Noclegi w takiej formie, mogą być ciekawą przygodą, nic dziwnego, że wzbudzają duże zainteresowanie u turystów, szczególnie tych bardzo młodych. Można też wynająć pokój w hotelu, jeśli komfort jest dla nas na pierwszym miejscu. Co prawda cena za taki nocleg jest nieco wyższa, niż w innych przypadkach, ale wygoda nocowania w hotelu jest nieoceniona. W Pucku warto też wybrać się na zwiedzanie okolicznych atrakcji, których tu nie brakuje. Liczne pomniki, wspaniałe muzea i galerie sztuki, ciekawe ruiny zabytkowych budowli, każdego zainteresują.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>