Nieznane sensacje Dziwnowa

Nieznane sensacje Dziwnowa

Dziwnów to jedno z ostatnich miejsc, gdzie wciąż w szczycie sezonu można swobodnie spacerować po plaży, bez konieczności przedzierania się przez koce, parawany i leżaki. Z pięknymi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi miejscowości można się zapoznać spacerując wzdłuż doskonale utrzymanej promenady biegnącej tuż nad Bałtykiem [więcej].

Dziwnów w ostatnich latach zdobywa ogromną popularność w Polsce, głównie za sprawą doskonałej bazy rekreacyjno-sportowej. Poczyniono ogromne inwestycje w infrastrukturę, umożliwiającą uprawianie żeglarstwa i wielu innych sportów wodnych. Turyści chwalą sobie zwłaszcza nowy port jachtowy, oddany do użytku w 2013 roku. Jego położenie zostało dokładnie przemyślane. Znajduje się na jednym z najważniejszych w regionie szlaków wodnych. Żeglarze mogą spokojnie zacumować swoje jednostki. Marina jest nieco cofnięta w głąb lądu. Dzięki temu nie ma zagrożenia prądami morskimi. Rok wcześniej, bo w 2012, do użytku została oddana „Przystań Sezonowa“, stanowiąca obecnie część całej mariny. Inwestycje te przyciągają z roku na rok coraz większą liczbę amatorów sportów wodnych.

Swoje umiejętności żeglarskie najlepiej sprawdzić podczas organizowanych zawodów i regat na terenie Dziwnowa. W lipcu odbywa się impreza o międzynarodowym zasięgu w postaci „Regaty Pucharu Europy w Klasie Laser”. Konkurują ze sobą najlepsi żeglarze z całego kraju oraz z zagranicy – rokrocznie jest to niezapomniane widowisko. Nieco mniej doświadczeni żeglarze mogą z kolei wziąć udział w Mistrzostwach Polski Orci, Regaty Mantra Cup. Udział w zawodach mogą wziąć praktycznie wszyscy, bez względu na posiadaną jednostkę. Ostatnie zawody żeglarskie odbywają się z kolei we wrześniu – Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO. Udział w zawodach mogą wciąż turyści z Polski, jak i z zagranicy.

Na tym jednak nie koniec interesujących wydarzeń organizowanych w okresie letnim na terenie Dziwnowa. Już na początku lipca odbywa się Festyn Morski, połączony z Festynem Rybaka. Bawić się można w trakcie występów największych polskich gwiazd, można też zasmakować wspaniałej morskiej rybki, brać udział w zabawach i konkursach. Co roku odbywają się również Plażowe Mistrzostwa Budowniczych. Tworzenie imponujących budowli to niebywała frajda dla dzieci. Ciekawym wydarzeniem jest ponadto Dzień Grecki. Jest to impreza organizowana na cześć greckich uchodźców, którzy przybyli po II wojnie światowej do Dziwnowa. Impreza poświęcona jest kulturze greckiej, kuchni, tańcowi itp.

Dziwnów jest jednym z najprężniej rozwijających się kurortów nadmorskich – o innym pisaliśmy niedawno [Łazy]. Liczne inwestycje, między innymi w infrastrukturę wodną, tworzą wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku. Należy również wspomnieć o bazie noclegowej i gastronomicznej. Jeszcze na początku lat 90. ubiegłego wieku, noclegi dostępne były głównie w kwaterach prywatnych i nielicznych ośrodkach wypoczynkowych, teraz oferta znacznie się rozrosła [tu: noclegi Dziwnów]. Dzisiaj na próżno szukać obiektów pamiętających czasy słusznie minione. Dziwnów to nowoczesna osada, gdzie na wypoczynek możemy liczyć głównie w nowo powstałych budynkach.


6 thoughts on “Nieznane sensacje Dziwnowa

  1. Dziwnów ma wiele atrakcji – każdy tam znajdzie coś dla siebie, a i w noclegach można wybierać do woli.

  2. A ja bym drodzy dziennikarze Arigato chciała poczytać o Roztoczu? Może coś napiszecie fajnego. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>