Na urlop do Ustrzyk Dolnych

Na urlop do Ustrzyk Dolnych

Ustrzyki Dolne są miastem położonym w województwie podkarpackim leżącym pomiędzy licznymi wzgórzami, zatem mimo że jest to miasto można tam poczuć typowo górski klimat. Atrakcyjne położenie Ustrzyk Dolnych sprawia, że niezależnie od pory roku chętnie pojawiają się tam turyści, którzy mają możliwość wędrówek licznymi ścieżkami spacerowymi, odbywania wycieczek rowerowych, ale również ,dzięki oddalonemu o zaledwie kilka kilometrów Jezioru Solińskiemu, uprawiania licznych sportów wodnych. Szlaki turystyczne Ustrzyki Dolne mogą się poszczycić dobrym przygotowaniem na przyjęcie licznych turystów, bowiem rozrywkę mogą tu znaleźć zarówno osoby lubiące aktywność fizyczną, jak również te preferujące zwiedzanie interesujących miejsc. Dla tych pierwszych przygotowanych jest aż sześć szlaków pieszych oznaczonych różnymi kolorami. Dla tych, którzy od pieszych wędrówek wolą jazdę na rowerze również zostały oznaczone ścieżki rowerowe – pierwsza trasa mierzy nieco ponad 35 km, druga blisko 64 km.

Jezioro Solińskie

Będąc w Ustrzykach Dolnych nie można nie wybrać się na wycieczkę nad oddalone o zaledwie 10 km Jezioro Solińskie, czyli największy sztuczny zbiornik wodny w całej Polsce. To miejsce, nad które zjeżdżają się całe rodziny, ze względu na piękne okoliczności przyrody, bliskość gór, możliwość wypoczynku w spokojnym miejscu oraz uprawiania wodnych sportów na wodach jeziora. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia między innymi kajaków oraz rowerków wodnych. Można też wyruszyć w rejs statkiem lub promem dzięki któremu można dostać się na największą wyspę na Jeziorze Solińskim czyli tzw. Energetykę.

Obiekty warte zwiedzenia

W samych Ustrzykach Dolnych poza możliwością aktywnego spędzenia urlopu można również obejrzeć interesujące obiekty. W mieście znajduje się kilka cerkwi, Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej, a także Muzeum Młynarstwa i Wsi, do którego również warto się wybrać. Ustrzyki Dolne są miejscowością chętnie odwiedzaną przez turystów. To świetna baza wypadowa dla osób, które planują wyprawy w Bieszczady, czy chcących spróbować swoich sił w sportach wodnych.

Noclegi

Baza Ustrzyk jest przygotowana na przyjęcie dużej ilości osób. Różnorodność kwater noclegowych () pozwoli każdemu wybrać coś dla siebie, zgodnie z upodobaniami i możliwościami finansowymi. Nie można narzekać również na brak punktów gastronomicznych. Ceny noclegów w Ustrzykach Dolnych zaczynają się od około 30 złotych za osobę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>