Łebskie wakacje – atrakcje nadmorskiego kurortu

Łebskie wakacje – atrakcje nadmorskiego kurortu

Dlaczego każdego roku w Łebie, miejscowości leżącej w województwie pomorskim, pojawia się bardzo duża ilość turystów? Na czym polega fenomen tego miejsca? Przede wszystkim Łeba oferuje szeroki arsenał miejsc noclegowych czekający na wczasowiczów spragnionych atrakcji, które pozwolą spędzić urlop aktywnie, jak również odpocząć po wielu miesiącach pracy. Nie bez znaczenia jest także położenie geograficzne, gdyż Łeba znajduje się nieopodal Słowińskiego Parku Narodowego słynącego z wydm nazywanych „polską Saharą”.

Główne atrakcje Łeby i okolic

Goszcząc w Łebie nie sposób nie odwiedzić wspomnianego już Słowińskiego Parku Narodowego. Spacer wydmowym pasem mierzei pozwoli na odprężenie się, podziwianie nienaruszonej przyrody, oraz wdychanie nieskażonego powietrza. Naturalnie będąc w tym miejscu koniecznie trzeba zobaczyć znane nie tylko w Polsce ruchome wydmy, które z pewnością na każdym zrobią piorunujące wrażenie. Najwyższa – Wydma Łącka ma wysokość około 40 m. Wejście do Parku Narodowego jest płatne, koszt to: 4 zł w przypadku osób dorosłych, 2 zł – dzieci, młodzieży oraz emerytów.

Będąc na wakacjach nad Bałtykiem trzeba choć raz wybrać się w rejs po morzu. W Łebie można to zrobić za sprawą jednego z wycieczkowych statków. Na wszystkich żądnych przygód czekają rejsy, w czasie których będą mogli zanurkować w bałtyckich głębinach. Osoby, które nie chcą ruszać się z lądu powinny, mimo wszystko, wybrać się do portu i tam z bliska przyjrzeć się profesjonalnym kutrom rybackim.

Atrakcje dla dzieci

Wybierając się na wakacje z dziećmi warto zadbać o to, by znaleźć miejsca, w których będą się szczególnie dobrze bawić. Podczas urlopu spędzanego w Łebie można się wybrać do tamtejszego Łeba Parku. Na odwiedzających to nietypowe miejsce czekają nie tylko modele dinozaurów (część z nich ma nawet kilkanaście metrów wysokości), ale również plac zabaw dla dzieci, czy Dom Strachów, do którego z pewnością chętnie zajrzą również dorośli. Z najmłodszymi warto wybrać się również na ścieżkę edukacyjną.

Łeba – gdzie spędzić urlop?

Łatwo się domyślić, że wspomniana wcześniej baza noclegowa Łeby jest naprawdę duża i przygotowana pod kątem turystów o najróżniejszych oczekiwaniach. Czekają na nich hotele, domy wczasowe, ale także samodzielne domki letniskowe. Ci, którzy lubią podczas urlopu czuć się jak u siebie, powinni wynająć pokój w prywatnym domu – w tym przypadku koszt noclegów w Łebie będzie najniższy.


One thought on “Łebskie wakacje – atrakcje nadmorskiego kurortu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>