Jak miło spędzić czas w Obornikach Śląskich?

Jak miło spędzić czas w Obornikach Śląskich?

Oborniki Śląskie to miejscowość, która ma już swoją dość długą historię. W XIX wieku był to jeden z bardziej znanych kurortów, obecnie także miasto ma status miejscowości uzdrowiskowej. Nie dziwi więc na pewno to, że coraz więcej osób wybiera to miejsce jako doskonałą lokalizację na urlop. Plusem na pewno jest także to, że baza noclegowa jak równię inne usługi, z których chętnie korzystają odwiedzający to miejsce turyści z każdym rokiem coraz bardziej się rozwijają. Oznacza to między innymi to, iż bez większych problemów będzie można znaleźć tutaj doskonale dopasowane do swoich potrzeb lokum. Oborniki Śląskie to przede wszystkim bardzo duża ilość miejsc noclegowych w uzdrowiskach, ale także w hotelach czy kwaterach prywatnych. Miejsce kusi ciekawą atmosferą jak również bardzo dużą ilością interesujących miejsc, które warto jest odwiedzić.

Na pierwszym miejscu należy postawić zabytki, których w tym mieście na pewno nie brakuje. Dworzec kolejowy czy budynek poczty pochodzące z XIX wieku to ciekawie i przepiękne przykłady architektury tamtych lat. Niewątpliwą atrakcją miejscowości jest także dawny pałac Schaubertów. Niestety do dzisiejszych czasów majestatyczna budowla nie przetrwała w nienaruszonym stanie. W wyniku przejęcia po wojnie przez PGR, dokonano zmian w wyglądzie, które miały spory wpływ na piękny pałac. Jednakże i tak budynek jest warty obejrzenia. Spacerując po mieście powinno się także zwiedzić znajdujące się tam świątynie.

Kościół św. Judy Tadeusza i Św. Antoniego Padewskiego w obecnym kształcie został postawiony na miejscu drewnianego kościoła. Służył on tym mieszkańcom, którzy byli wyznania ewangelickiego. Obecnie budowla zachowana jest w pierwotnym kształcie, nie dokonywano znaczących przeróbek. Wprawdzie z wyposażenie kościoła pozostał jedynie obraz „Opłakiwanie Chrystusa”, jednakże przepiękna architektura zachęca do odwiedzenia tego miejsca. Drugim z kościołów, który powinno się wpisać na listę miejsc obowiązkowych do obejrzenia w Obornikach jest kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Katolicki kościół został pobudowany pod koniec XIX wieku. Neogotycka architektura urzeka pięknem i strzelistością. Wprawdzie w latach 70 XX wieku dokonano we wnętrzu pewnych przeróbek, jednakże i tak nie można pominąć tego kościoła podczas zwiedzania miejscowości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>