Cały rok w Świeradowie Zdroju

Cały rok w Świeradowie Zdroju

W Polsce jest wiele uzdrowisk. Niektóre jak na przykład Ciechocinek czy Krynica Morska (możecie poczytać o naszych wczasach w Krynicy) są znane w całym kraju, inne jak na przykład Szczawno-Zdrój są znane głównie lokalnie. Mało które uzdrowisko czy to znane, czy nieznane, potrafi zaoferować różnorodne atrakcje przez cały rok. Jednym z takich uzdrowisk jest Świeradów-Zdrój.

Świeradów-Zdrój jest małą miejscowością, która jest położona w powiecie lubańskim, w województwie dolnośląskim. Uzdrowisko funkcjonuje w nim prężnie od XIX wieku, chociaż i wcześniej były w tej lokacji przeprowadzane rożnego rodzaju zabiegi wodolecznicze. Z uzdrowiska można korzystać oczywiście przez cały rok. Szczególnie polecane są zabiegi borowinowe oraz z wykorzystaniem wód radonowych. Uzdrowisko to oczywiście nie tylko zabiegi, ale i również zabytkowe budynki, wśród których najbardziej okazałe to: Dom Zdrojowy, Pijalnia Wód Mineralnych, Hala Spacerowa (najdłuższa na Dolnym Śląsku) oraz 46-metrowa wieża widokowa (również zabytkowa).

Do Świeradowa-Zdroju warto przyjechać nie tylko do uzdrowiska. Jeśli nie chcemy skorzystać z oferty licznych sanatoriów, bez problemu odszukamy tutaj inne obiekty noclegowe (w wyszukiwarkę wpisz hasło: „noclegi Świeradów-Zdrój”), które spełnią nasze wymagania dotyczące standardu i ceny. Świeradów-Zdrój jest bardzo wszechstronnym miastem do spędzania wolnego czasu.

Na terenie Świeradowa-Zdroju oraz w jego okolicach, możemy skorzystać z basenu, rozbudowanej sieci dróg rowerowych lub terenów do jazdy konnej, ale tym co pozwala się tutaj dobrze bawić cały rok są góry.
Miasto leży w Górach Izerskich i z tego to powodu, zarówno w lecie jak i zimie mamy co robić. Latem oczywiście przeważa turystyka piesza. O walorach widokowych w przypadku Gór Izerskich nie trzeba nawet wspominać, warte podkreślenia jest natomiast to, że Góry Izerskie nie należą do zbyt trudnych, zatem wiele osób w zróżnicowanym wieku oraz o różnym stanie zdrowia, może na wycieczki w te góry się wybrać.
Zimą, bliskość wzniesień sprzyja uprawianiu sportów zimowych. Głównie chodzi o narciarstwo zjazdowe oraz biegowe. Wyciągów w okolicy Świeradowa-Zdroju jest sześć, w tym kolejka gondolowa na Izerski Stóg. Narciarstwo biegowe w tej okolicy również ma się dobrze. Wato wspomnieć, że w Górach Izerskich corocznie odbywa się znany „Bieg Piastów”.


4 thoughts on “Cały rok w Świeradowie Zdroju

  1. Super, że studenci mają tyle energii i pasji. Fajne przygotowanie do wykonywania zawodu. Mnie wasz blog się bardzo podoba i uważam, że macie bardzo profesjonalne podejście do sprawy, oby tak dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>