Cały rok atrakcyjne Międzybrodzie Żywieckie

Cały rok atrakcyjne Międzybrodzie Żywieckie

Międzybrodzie Żywieckie jest miejscowością turystyczną zlokalizowaną w województwie śląskim. O letniskowym charakterze wsi najlepiej świadczy zabudowa. 25% wszystkich budynków to domki letniskowe. Czym kusi okolica tak wielu turystów?

Po pierwsze położenie Międzybrodzia czyni z tej miejscowości świetne miejsce wypadowe do pieszych i rowerowych wycieczek po przepięknych okolicach. Turyści przybywają głównie ze względu na wspaniałe Jezioro Międzybrodzkie. Zbiornik wodny powstał w sposób sztuczny, utworzony przez budowę zapory na rzece Soła. Dzisiaj linia brzegowa jest świetnie zagospodarowana. Turyści mogą korzystać z licznych punktów handlowych, lokali, placów zabaw czy kąpielisk. Na miejscu możliwy jest również wynajem sprzętu wodnego.

Nieopodal znajduje się Góra Żar. Słynna jest na całą Polskę dzięki Górskiej Szkole Szybowców. Można się na nią dostać kolejką linowo-terenową. Wzdłuż niej biegnie trasa narciarska, mierząca ponad 1600 metrów. Zapewniony jest swobodny dostęp do stacji, spokojnie można tam dotrzeć autem. Na pewno warto zdobyć tą górę. Chociażby przez wzgląd na wspaniałe widoki się z niej rozpościerające. Na górze spore wrażenie zrobi na wszystkich zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej. W Międzybrodziu czekają przede wszystkim wspaniałe warunki dla wszystkich amatorów narciarstwa. Drogę z Góry Żar można też pokonać torem saneczkowym. Jest on otwarty dla turystów przez praktycznie cały rok.

Na korzyść wypoczynku w Międzyborzu Żywieckim przemawiają więc wspaniałe warunki do uprawiania sportów zimowych i wodnych. Miejscowość oferuje też tanie noclegi . Nie mamy wcale na myśli noclegów w gospodarstwach agroturystycznych czy kwaterach prywatnych. Baza noclegowa we wsi składa się ponadto z domków letniskowych, pensjonatów czy wilii. Obiekty oferują przeróżny standard od tego najbardziej ekonomicznego po ten najbardziej luksusowy. Średnio za noclegi w tej miejscowości zapłacimy o 25 do 50 zł. Międzybrodzie Żywieckie jest idealnym miejscem wypadowym do zwiedzania przepięknej okolicy. W pobliżu znajduje się bowiem niewielki choć malowniczo położony Park Krajobrazowy Beskidu Małego. Pora by o urokach tej miejscowości letniskowej dowiedzieli się nie tylko mieszkańcy Śląska, ale ludzie z całej Polski.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>